Nowoczesne realistyczne fantomy Laerdal QCPR na Ratownictwie medycznym

Czy ratownik medyczny powinien bać się dzieci? Oczywiście, że nie!  Dzieci i niemowlęta to wyjątkowi, a zarazem wymagający pacjenci…jednak nie mniej wymagający niż ich rodzice.

W AMH poświęcamy dużo czasu na praktyczne zajęcia:

• pierwszej pomocy
  • medycznych czynności ratunkowych
  • medycyny ratunkowej u dzieci i niemowląt.

Wszystko po to, aby nasi absolwenci oprócz wiedzy mieli również doświadczenie wypracowane w trakcie ćwiczeń na fantomach i symulatorach pediatrycznych.

Do naszej grupy pozorantów dołączyły dwie rodzinki Laerdal QCPR, z systemem monitorowania jakości prowadzonej resuscytacji. Niemowlęta można doprowadzić do płaczu, ale tylko wtedy, gdy prawidłowo przeprowadzi się algorytm odkrztuszania. To jedyna sytuacja, gdy płacz dziecka tak bardzo cieszy (przecież jeszcze przed chwilą zakrztuszone dziecko nie oddychało)

Mamy również nowego wyjątkowego noworodka!

To bardzo realistyczny fantom, waży 2,5 kg, jest elastyczny niczym prawdziwy niemowlak i budzi rodzicielskie instynkty.