Studia podyplomowe
Wyszukaj po nazwie
Fizjoterapia w sporcie i trening medyczny to studia podyplomowe dla trenerów, którzy pracują z osobami po kontuzjach oraz dla fizjoterapeutów, którzy pracują z pacjentami aktywnymi i sportowcami.
Celem studiów jest doskonalenie zawodowe, podnoszenie kwalifikacji zawodowych dla fizjoterapeutów, psychologów i pedagogów z zakresu kompleksowej rehabilitacji dzieci.
Celem studiów podyplomowych Rehabilitacja w geriatrii jest dostarczenie wiedzy merytorycznej oraz umiejętności praktycznych niezbędnych w procesie usprawniania oraz poprawy funkcjonowania społecznego osób starszych. Absolwent tych studiów może podjąć pracę w domach opieki społecznej i zakładzie opiekuńczym dla osób w podeszłym wieku.
Celem tego kierunku jest teoretyczne i przede wszystkim praktyczne wykształcenie trenerów personalnych, kompetentnych na tyle, aby móc w pełni odpowiadać za bezpieczeństwo oraz realne efekty współpracy ze swoimi klientami/pacjentami. Zdobyta wiedza i umiejętności pozwolą przyszłym trenerom personalnym na pracę w zakresie ukierunkowanej na cel aktywności fizycznej z małymi grupami osób w różnym wieku i o różnej sprawności fizycznej.
W dziedzinie sportu motywacja i odpowiednie podejście psychologiczne odgrywają kluczową rolę w osiąganiu sukcesów. Kierunek psychologia sportu, oferowany przez Akademię Medyczną Humanum, skupia się na połączeniu teorii z praktycznymi umiejętnościami, aby kształcić specjalistów w zakresie psychologii sportu.
Na studiach podyplomowych zdobędziesz wiedzę od specjalistów w dziedzinie psychodietetyki, dostaniesz także narzędzia i rozwiniesz umiejętności w pracy z pacjentem mającym zaburzoną relację z jedzeniem.
Poznasz zarówno teoretyczne jak i praktyczne metody pracy z pacjentami na różnych etapach ontogenezy (tzw. z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi czy osobami starszymi). Poznasz aktualne badania i metody pracy z zakresu dietetyki i psychologii.
Celem studiów podyplomowych na kierunku Dietetyka w sporcie jest zdobycie lub pogłębienie wiedzy na temat żywienia i suplementacji w rekreacyjnej aktywności fizycznej oraz różnych dyscyplinach sportu. W trakcie zajęć zwrócimy uwagę nie tylko na osoby dorosłe, które trenują wyczynowo, ale również na dzieci. Nabędziesz umiejętność planowania diet oraz edukacji żywieniowej sportowca. Dowiesz się jakie są rekomendacje dietetyczne dla osób niepełnosprawnych uprawiających sport oraz dla osób, u których wystąpił uraz.
Dietetyka holistyczna zaczyna być modna na całym świecie. Oznacza „całościowe” podejście do żywienia człowieka na różnych etapach rozwoju. Przy układaniu jadłospisu uwzględnia się czynniki, które mogą mieć wpływ na sposób jedzenia i trawienia pacjenta np. emocje, stres czy używki. Do człowieka podchodzi się indywidualnie oraz traktuje jego organizm jako nierozerwalną całość.
Studia skierowane są do osób chcących zdobyć lub poszerzyć wiedzę na temat zasad układania diet w chorobach: metabolicznych, endokrynologicznych, nowotworowych, układu rozrodczego, układu krążenia oraz zatruciach ostrych. Na zajęciach zwrócimy uwagę na pacjentów geriatrycznych, u których występuje wielochorobowość, a również tych z alergią i nietolerancją pokarmową. Nauczysz się interpretować wyniki badań, planować dietę oraz edukować pacjenta.