Sprawozdanie z działalności koła naukowego “Promocji Zdrowia” w roku akademickim 2014/2015

1. Studenci brali udział w XVIII edycji Festiwalu Nauki. Przeprowadzili kilka lekcji festiwalowych na temat prawidłowego żywienia, które skierowane były do uczniów szkół podstawowych.

Lekcje festiwalowe przeprowadzały:

• Ewa Kazimierczuk
  • Ewa Kwilińska
  • Agnieszka Płatek
  • Daniela Kamińska

2. Udział w Ogólnopolskiej Konferencji „Zaburzenia odżywiania się” organizowanej przez IFMSA-Poland Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny w Warszawie. Konferencja odbyła się 7.12.2014r.

W konferencji wzięły udział:

• Kinga Kotowska (I rok Dietetyki)
  • Michał Rytel (I rok Dietetyki)
  • Łukasz Kurek (I rok Dietetyki)
  • Aleksandra Ugarenko (II rok Dietetyki)
  • Martyna Pietroniuk (II rok Dietetyki)

3. Studenci uczestniczyli w wykładzie „Zespół Jelita Nieszczelnego” organizowanym przez Centrum Medyczne Gamma. Wykład prowadziła mgr Małgorzata Desmond – dietetyk.

W wykładzie wzięły udział:

• Aleksandra Ugarenko (II rok Dietetyki)
  • Martyna Pietroniuk (II rok Dietetyki)
  • Kinga Kotowska (I rok Dietetyki)

4. Udział w Konferencji Naukowej „Czynniki genetyczne i środowiskowe wpływające na jakość zdrowia i życia konsumentów” organizowanej przez Katedrę Dietetyki WSR w Warszawie.

W sesji brali udział:

• Aleksandra Ugarenko i Anna Rakowska – Węglowodany w diecie
  • Ewa Kwilińska i Ewa Kazimierczuk – Białka w diecie
  • Danuta Lipiec – Karmienie naturalne – dlaczego najlepsze?
  • Zofia Wolarek i Małgorzata Prochowska – Znaczenie diety śródziemnomorskiej w chorobach cywilizacyjnych
  • Agnieszka Ambroziak i Karolina Drzewińska – Lipidy w diecie
  • Jolanta Strzyżewska i Justyna Torska – Ocena zachowań żywieniowych kobiet w ciąży
  • Aldona Rencławowicz, Klaudia Jabłońska i Natalia Ruszczyk – Stwórz swój własny scenariusz genetyczny
  • Olga Kęska, Lucyna Głowacka – Śniadanie? Dziękuję, nie mam czasu. Badania na temat zwyczajów żywieniowych w grupie farmaceutów
  • Agnieszka Motylewska-Kawalec, Daniela Kamińska – Dieta w prewencji nowotworów
  • Alan Tomasik – Nawodnienie i podstawowe zasady zdrowego żywienia u sportowców

5. Projekt Edukacyjny „Prawidłowe żywienie przedszkolaka” (rozpoczęcie październik 2014)

• W projekcie uczestniczą:
  • Ewa Kwilińska
  • Ewa Kazimierczuk
  • Karolina Drzewińska
  • Olga Kęska

6. Projekt badawczy „Dieta piłkarzy ręcznych we Wrocławiu” (opiekunowie mgr Joanna Misiorowska, dr Iwona Stanisławska)

• Anna Rakowska
  • Aleksandra Ugarenko

7. 10-11.04.2015r V Ogólnopolska Konferencja Dietetyki organizowana przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Polskie Stowarzyszenie Dietetyków.

W konferencji uczestniczyli:

• Karolina Drzewińska