Relacja z Zimowego Obozu Ratowniczego w Akademii Medycznej Humanum!

W okresie ostatnich dni odbył się Zimowy Obóz Ratowniczy zorganizowany przez Akademię Medyczną Humanum.

To wydarzenie stanowiło intensywny okres szkoleniowy, w trakcie którego nasi ratownicy zdobywali praktyczne umiejętności oraz cenne doświadczenie.

Wyjazd rozpoczął się na Twierdzy Modlin, gdzie uczestnicy stworzyli własny Fort Boyard. Podczas różnorodnych zajęć skoncentrowali się na poszerzaniu wiedzy z zakresu ratownictwa górskiego, wysokościowego i specjalistycznego.

Działania obejmowały radzenie sobie z ograniczeniami sprzętowymi i psychicznymi, doświadczanie sytuacji hipotermii, przeszukiwanie terenu, korzystanie z technologii, a także doskonalenie umiejętności w obszarze gaszenia pożarów i sytuacji awaryjnych na wodzie.

Całe wydarzenie było możliwe dzięki profesjonalnym instruktorom, takim jak Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego S12, Medyk Resque Team, Bezpieczny Kazbek, Wysokościówka.org, FireTrap.pl, którzy przekazywali uczestnikom niezbędną wiedzę i doświadczenie.

Oprócz nauki, obóz stanowił wyzwanie dla uczestników, zachęcając ich do przekraczania własnych ograniczeń i radzenia sobie ze stresem związanym z sytuacjami kryzysowymi.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczestnikom i gratulujemy zdobytego doświadczenia. Jeśli kierujesz swoją ścieżką ku ratownictwu, tego rodzaju praktyczne szkolenia stanowią wartościową część Twojego rozwoju zawodowego.