Praktyczne szkolenia Studentów Akademii Medycznej Humanum!

Z wielką radością pragniemy podzielić się z Wami ekscytującą nowiną dotyczącą naszej uczelni. Nasi Studenci mieli niedawno okazję uczestniczyć w praktycznych szkoleniach, zorganizowanych przez cenioną Jednostkę Ratownictwa Specjalistycznego S12. To wydarzenie było nie tylko niezwykłą szansą dla naszych Studentów, ale także głębokim doświadczeniem, które poszerzyło ich wiedzę i umiejętności.

W ciągu najbliższych dni planujemy publikować serię tematycznych postów na naszej stronie internetowej, aby przybliżyć Wam nieco kulisy tych intensywnych szkoleń. Chcemy podzielić się z Wami nie tylko ogólnym zarysem, ale także konkretnymi zadaniami, z którymi nasi studenci mieli okazję się zmierzyć.

Jednym z głównych tematów, którym chcemy się przyjrzeć, jest masywny krwotok. Czy wiecie, że od momentu jego wystąpienia mamy zaledwie 44 sekundy do utraty przytomności? To bardzo krótki czas, często nawet poniżej 10 sekund – jak podkreślają eksperci z Medyk Rescue Team. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby zareagować natychmiastowo i skutecznie w sytuacjach kryzysowych.
Wiedza na temat pierwszej pomocy może okazać się kluczowa i dosłownie uratować życie. Dlatego zachęcamy Was wszystkich do zainteresowania się tym tematem i przygotowania się na wszelkie ewentualności.

Nie wahajcie się dzielić tą istotną wiedzą ze swoimi znajomymi i rodziną. Im więcej osób będzie świadomych podstawowych zasad udzielania pomocy w sytuacjach awaryjnych, tym bezpieczniej dla nas wszystkich.

Mamy nadzieję, że ta inicjatywa przyczyni się do podniesienia świadomości na temat ratowania życia i pierwszej pomocy. Bądźmy gotowi działać w kryzysowych sytuacjach!

* pakiet premium - płatny za każdy rok akademicki, zawiera: