Lekcja pokazowa dla uczniów liceum i technikum w Centrum Symulacji Medycznej na kierunku Ratownictwa Medycznego

W grudniu w WSR na lekcji pokazowej gościliśmy uczniów LXXVI Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie oraz uczniów Technikum w Zespole Szkół Nr 14 w Warszawie.

Bardzo interesującą i wyjątkową dla młodzieży lekcję poprowadziła pani dr Ada Holak – Kierownik Katedry Ratownictwa Medycznego.

Uczniowie zwiedzali salę symulacji medycznej, prowadzili RKO dorosłych, dzieci i niemowląt, udrażniali drogi oddechowe za pomocą rurki ustno-gardłowej i metod nadgłośniowych (rurki krtaniowej, maski krtaniowej i i-gel), badali wirtualnego pacjenta. Prowadzili także pełną resuscytację z użyciem defibrylatora AED, udrożnieniem dróg oddechowych rurką krtaniową i wentylacją workiem samorozprężalnym.