Koronawirus 2019-nCoV – środki ostrożności

W związku z wyjazdami studentów i pracowników w ramach programu Erasmus+ za granicę, publikujemy linki do zaleceń:

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) przypomina o zaleceniach, dzięki którym można zmniejszyć ryzyko zakażenia się.

• Unikaj kontaktu z osobami, które kaszlą i mają gorączkę.
  • Często i dokładnie myj ręce wodą i mydłem lub płynem dezynfekującym na bazie alkoholu.
  • Podczas kichania lub kaszlu używaj jednorazowych chusteczek higienicznych. Po użyciu wyrzuć chusteczkę i dokładnie umyj ręce.
  • Unikaj dotykania oczu, nosa i ust.
  • W przypadku wystąpienia choroby z gorączką pójdź do lekarza, a jeśli przebywałeś za granicą, poinformuj go o tym.
  • Trzymaj się z dala od targów z żywymi zwierzętami lub nieprzetworzonym mięsem.
  • Nie jedz surowego mięsa, nabiału lub produktów nieznanego pochodzenia.

Biuro Współpracy Międzynarodowej na bieżąco weryfikuje sytuację studentów i pracowników znajdujących się/wyjeżdżających/przyjeżdżających w rejonach, w których odnotowano przypadki zachorowań.

W związku z wyjazdami studentów i pracowników w ramach programu Erasmus+ za granicę, publikujemy linki do zaleceń:

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) przypomina o zaleceniach, dzięki którym można zmniejszyć ryzyko zakażenia się.

• Unikaj kontaktu z osobami, które kaszlą i mają gorączkę.
  • Często i dokładnie myj ręce wodą i mydłem lub płynem dezynfekującym na bazie alkoholu.
  • Podczas kichania lub kaszlu używaj jednorazowych chusteczek higienicznych. Po użyciu wyrzuć chusteczkę i dokładnie umyj ręce.
  • Unikaj dotykania oczu, nosa i ust.
  • W przypadku wystąpienia choroby z gorączką pójdź do lekarza, a jeśli przebywałeś za granicą, poinformuj go o tym.
  • Trzymaj się z dala od targów z żywymi zwierzętami lub nieprzetworzonym mięsem.
  • Nie jedz surowego mięsa, nabiału lub produktów nieznanego pochodzenia.

Biuro Współpracy Międzynarodowej na bieżąco weryfikuje sytuację studentów i pracowników znajdujących się/wyjeżdżających/przyjeżdżających w rejonach, w których odnotowano przypadki zachorowań.